Jsme malá rodinná firma. Zabýváme se dovozem převážně naturálních a biodynamických vín, která vznikají s respektem k přírodě. Spolupracujeme sice z velké části s vinaři s velmi malou produkcí, ale zato nás jejich vína odměňují svým výjimečným charakterem – jakoby vinaři do něj dávali kus svého srdce a země, odkud víno pochází. Je úžasné sledovat, jaké byly jejich cesty k přírodním postupům. Jsou to právě tyto příběhy, které nás baví a je nám ctí je předávat dál mezi Vás, naše zákazníky.
Jelikož nás už před mnoha lety uchvátila oblast Champagne, dovoz těchto skvělých vín začal právě odsud. Zájem o biodynamiku nás následně zavedl i do oblastí Burgundsko a Piemont, kde jsme získali cenné alokace vín od špičkových producentů. Postupem času jsme rozšířili nabídku o vína z dalších oblastní Francie, Itálie a Rakouska, převážně z biodynamické produkce.
Rovněž organizujeme profesionální DEGUstace, a to jak veřejné, tak „ušité na míru“ podle přání klienta. Umíme poradit s výběrem vín na různé příležitosti – soukromé i společenské akce. Naučíme Vás, jak si správně vybrat víno do Vašeho vinného sklepa a uchovávat je tak, abyste si ho mohli užít v jeho plné zralosti a kráse!
Nejvíce vždy víno chutná přímo u vinaře, protože člověk snáze nasaje atmosféru a energii daného místa. Proto se s našimi klienty vydáváme na DEGUstace k našim spřízněným vinařům.

Pravidelně našim klientům zasíláme zprávy o novinkách a chystaných akcích, a to včetně cest za vínem a aktuálních vinných nabídek.

PAVEL PALAS

zakladatel a majitel společnosti …

Zabývám se víny už od svých dvaceti let. Své zkušenosti jsem sbíral nejprve jako sommelier ve špičkových restauracích v Praze. Touha po dalším poznání mě následně přivedla do prostředí předních vinoték. Zde jsem pracoval s největšími francouzskými víny včetně 1ER GCC Bordeaux, Chateux Pétrus či Domaine de la Romanné Conti.

Osamostatnil jsem se v roce 2011, kdy jsem se začal do hloubky zajímat o biodynamická vína z oblasti Champagne a seznámil se zde se spoustou skvělých producentů a přátel, které dodnes pravidelně navštěvuji. A právě na popud přátel i dlouhodobých klientů jsem založil společnost DEGUSTATION, s. r. o., která se stala výhradním dovozcem vybraných vinařství.

PAVLA TŘASOŇOVÁ

… milovnice vín a matka tří dětí

Své „vinné“ putování jsem započala při studiích na vysoké škole v Brně, odkud to bylo, coby kamenem dohodil, na jižní Moravu. Tady jsem získávala své první poznatky. Po absolvování sommelierského kurzu Asociace sommelierů ČR a degustátorských zkoušek jsem své nadšení a zážitky z cestování za vínem předávala na řízených degustacích, ale taky ve vinném baru v Brně. Zde jsem působila do doby, než mě oslovila sommelierka pražské restaurace La Degustation Bohême  Bourgeoise, abych doplnila jejich řady. V tomto pražském špičkovém podniku jsem si potvrdila fakt, že víno dokáže s jídlem zázraky. Během působení v „La Degu“ se mi pod kůži dostala i tzv. biodynamická vína, která mě fascinují dodnes.

Po narození dětí se můj pohled nasměroval ještě více na přírodu a na to, jak dělat věci bez přebytečné chemie.

 

Proto když mě můj partner Pavel seznámil se svým záměrem založit společnost DEGUSTATION se zaměřením na „čistá přírodní“ vína, stala jsem se jeho velkým podporovatelem a s radostí mu pomáhala při výběru portfolia. V současnosti jsem jeho nejbližší spolupracovnicí.

Přihlašte se k odběru novinek

Buďte vždy v obraze