Kumpf et Meyer

Kumpf et Meyer

Francie - Alsasko

V roce 1997 Sophie Kumpf a Philippe Meyer spojili své alsaské rodinné podniky, na jejichž pozemcích se vinná réva pěstovala již od 17. století, a založili nové vinařství Kumpf et Meyer. Philippe asi po deseti letech odešel za novým dobrodružstvím a výroba vína ho již nezajímala. Naštěstí Sophie v roce 2010 našla Juliena Albertuse, který převzal vinařství, a tak se mohla soustředit na obchodní stránku.

Od roku 2012 pracuje Julien Albertus na svých alsaských vinicích biodynamicky. S cca 16 hektary rozloženými na více než 70 parcelách se Domaine rozprostírá 15 kilometrů od severu k jihu a prochází 5 obcemi. V různých oblastech (Boersch, Rosenwiller, Rosheim, Dorlisheim, Mutzig a Molsheim) existují různé „terroirs“, které se odráží v jednotlivých vínech.

Albertus pracuje s velikou energií a s nadšením neustále hledá nové způsoby, jak co nejpřirozeněji vyjádřit jednotlivá terroir a plný potenciál svých odrůd. Víno vyrábí ve sklepě na předměstí Rosheimu, jedné z mnoha velmi atraktivních vesnic podél Alsaské vinné stezky. Díky delší maceraci moštu na slupkách je víno odolnější a stabilnější, proto je Julien nesíří, ani nefiltruje. Tím si zachovávají neuvěřitelnou šťavnatost, koncentrovanost a bohatou vůni a chuť. Do lahve tak jdou vína ve své plné kráse.

Stejně jako mnoho předních alsaských výrobců jde téměř dvě třetiny jeho produkce na export.

Pěstované odrůdy: Ryzlink rýnský, Pinot noir, Sylvaner, Gewürtztraminer, Pinot Gris, Pinot Auxerrois, Muscat

Přihlašte se k odběru novinek

Buďte vždy v obraze