André Heucq - Champagne

André Heucq

Francie - Champagne

Tento překrásný Maison de Champagne se nachází ve vesničce Cuisles, která čítá 150 obyvatel. Leží v oblasti Vallée de la Marne, kde se pěstuje výhradně odrůda Meunier. Díky velmi bohaté půdě nazývané illite verte (zelený jíl) pak propůjčuje vínům komplexnost, lahodnost a velmi ovocný charakter.

Současným ředitelem a zástupcem již třetí generace vinařů tohoto domu je pan André Heucq. Tento šarmantní a progresivní vinař nejenže navazuje na tradici výroby z roku 1936, kdy jeho praděd započal výrobu prvních lahví Champagne pro komerční účely, navíc však nově do vinařství vnáší organický a biodynamický přístup.

Vína jsou majoritně vyráběna z odrůdy Meunier, typická právě pro tuto oblast. Během pěstování i následné výroby jsou zcela vyloučeny chemické prostředky. Ty jsou plně nahrazeny rostlinnými postřiky a biodynamickými preparáty. Pro účely vinifikace vinařství používá sudy o velikosti 225 l pocházející z burgundského městečka Meursault. Zrání probíhá v tradičních sklepích přímo pod vinařstvím.

Všechna vína jsou velmi příjemná k pití jak samostatně, tak i v kombinaci s pestrou gastronomií. Rádi bychom však vyzdvihli prestižní cuvée Originel, které leží více než 10 let na ušlechtilých kalech, nebo cuvée H-60, jež zrálo 12 měsíců v 60-ti metrové hloubce atlantského oceánu.

Přihlašte se k odběru novinek

Buďte vždy v obraze

preloader