Miniere - Champagne

Miniere

Francie - Champagne

Jistě největší objev gala degustace Grands Jours de Champagne pořádané každoročně ve městě Remeši byl právě tento malý dům. Dovolím si tvrdit, že směr, kterým se ubírají bratři Frédéric a Rodolphe Minière, je ten správný a hodný obdivu.

Svou práci započali v roce 2005, kdy převzali po svém otci 8 hektarů vinic rozkládajících se okolo městečka Hermonville na sever od města Reims. Vína vyrábějí z odrůd Chardonnay, Pinot noir a Meunier, která vždy projdou novými dubovými sudy a následně leží minimálně 4 až 10 let na ušlechtilých kalech. Celková produkce byla z počátku pouhých 5 000 lahví, aktuálně se pohybuje okolo 25 000 lahví ročně.

Jejich první ročník, který vyrobili, nesl číslovku 2007. Do prodeje se dostal až za dlouhých osm let, tedy v roce 2015. Nyní máme tu možnost ochutnat čtyři různá cuvée z ročníků 2012, 2013 a 2014 – Blanc Absolu, Brut Zéro, L‘ Influence a L‘ Influence Rosé. Sám Frédéric se netajil tím, že cuvée L‘ Influence je věnováno jeho příteli a velkému vzoru, se kterým studoval enologii, panu Anselmu Selossovi, který se osobně podílel na výstavbě i výrobě vín z vinařství Champagne Minière.

Přihlašte se k odběru novinek

Buďte vždy v obraze