Weingut Taubenschuss

Weingut Taubenschuss

Rakousko - ...

V mírně zvlněné krajině Weinviertelu, historického území Dolního Rakouska, přibližně 60 kilometrů severovýchodně od Vídně, leží vinařské město Poysdorf. Víno se zde vyrábí již od 14. století.

Vinařství Taubenschuss existuje od roku 1670 a staví na zkušenostech úspěšných generací vinařů. Historický poysdorfský „Asperger Haus“, staletý stavební klenot ve Weinviertelu, vždy poskytoval vhodné prostředí pro toto vinařství.

Vinařství Taubenschuss jako jedno z prvních v Rakousku začalo stáčet víno do lahví již v roce 1941. Dnes podnik vedou Markus a Thomas Taubenschussovi – s aktivní pomocí rodičů Moniky a Helmuta, kteří se marketingu a výrobě stále aktivně věnují.

Sprašové nánosy hluboké až 15 metrů jsou základem pro úrodné, vodu uchovávající půdy, na kterých se cítí dobře zejména Veltlínské zelené a burgundské odrůdy. Terasové sedimenty vápence, štěrku a písku dodávají vínům mineralitu, charakter a jedinečnost. Vinná réva stará až 60 let se dnes pěstuje co nejudržitelněji a nejšetrněji – pomocí přirozeného ozelenění vinic, alternativního hubení škůdců nebo spásání zeleně na vinici ovcemi.

Vinařství Taubenschuss je po desetiletí známé suchými, regionálně typickými víny s nezaměnitelným charakterem. Ten spočívá v respektování terroir a odlišností jednotlivých ročníků.

Nový turistický vrchol v Poysdorfu se nazývá „Umění ve vinici“ a je součástí vinařství Taubenschuss! Galerie pod širým nebem s mnoha nápaditě řešenými obrazy holubů je opravdovým uměleckým zážitkem. Výběrová vína se pyšní etiketami s těmito výtvarně ztvárněnými ptáky od slavných umělců, kteří tímto vyjádřil i uznání vinařství Taubenschuss.

Přihlašte se k odběru novinek

Buďte vždy v obraze